Запитання/відповіді

Чи можна виправити косоокість дитині?

Чи можна виправити косоокість дитині?

Косоокість - поширена проблема, що часто спостерігається ще з дитячих років. Втім, деякі батьки інколи просто не помічають, що очі дитини дивляться в різні боки, вважаючи, що ця проблема пройде з віком і все виправиться само собою. Та це далеко не так. Якщо вчасно не піти до лікаря, то можна втратити можливість вчасно відновити нормальні зорові функції.Причиною виникнення такого…

Косоокість - поширена проблема, що часто спостерігається ще з дитячих років. Втім, деякі батьки інколи просто не помічають, що очі дитини дивляться в різні боки, вважаючи, що ця проблема пройде з віком і все виправиться само собою. Та це далеко не так. Якщо вчасно не піти до лікаря, то можна втратити можливість вчасно відновити нормальні зорові функції.

Причиною виникнення такого явища як косоокість може бути дуже багато. Кажуть, що одною з причин може бути прогресуюча катаракта. Також, це виникає тому, що обидва ока бачать по-різному, відповідно те, яке бачить краще, з часом стає лінивим і не виконує свою функцію у повному обсязі. Через різну оптичну силу очей, що призводить до заторможеності роботи одного ока можуть призначити курс апаратного лікування для того, щоб змусити “ліниве” око запрацювати. Яка б не була важка стадія захворюваності, в ході лікування завжди буде помітний результат покращення. Та для нормального відновлення ока це можливо лише в тому випадку коли є здоровий нерв і сітківка. А от щодо косметичного ефекту, то він стає можливим вже за декілька сеансів ортоптичного лікування. Є дуже багато видів косоокості, і кожен з них лікується різними способами.

Так як косоокість буває акомодаційна і неакомодаційна, то в такому випадку акомодаційну косоокість можна виправити за допомогою окулярів, а неакомодаційну - тільки за допомогою операції. Та бувають випадки, що і акомодаційну косоокість виправляють теж за допомогою операції. Тобто все відбувається абсолютно індивідуально. Зір являється досить складною системою, вся інформація яка потрапляє в очі проходять через зоровий нерв в потиличну область голови. А зоровий нерв який розташований нерівно в корі головного мозку випадає з глядацького процесу, стає лінивим і перестає виконувати свої функції.   Характер зору можна простежити за допомогою дуже простого приладу. Якщо з очима все добре і вони дивляться обидва рівно, то людина бачить 4 кружечки.  Якщо тільки два кружечки, то це означає, що праве око - ведуче, а ліве - ні. Коли пацієнт бачить три кружечка, це означає що, ліве око - ведуче, а праве - ні. Бувають випадки, що після операції людина бачить аж 5 кружечків. Це відбувається тому, що мозок ще не встиг адаптуватися і пацієнтові призначають ще апаратне лікування, щоб адаптувати всю систему, що бере участь в процесі зору.

Як бачать люди при астигматизмі?

Як бачать люди при астигматизмі?

Астигматизм - це генетична проблема, яка виявляється при народженні. Однак патологія також може розвинутись після перенесеної офтальмологічної операції або травми ока. Затуманений зір, головний біль, подвійний зір, біль в очах та навколо них – найпоширеніші симптоми астигматизму. Для корекції зору та зняття симптомів використовують окуляри та контактні лінзи.Як проявляється…

Астигматизм - це генетична проблема, яка виявляється при народженні. Однак патологія також може розвинутись після перенесеної офтальмологічної операції або травми ока. Затуманений зір, головний біль, подвійний зір, біль в очах та навколо них – найпоширеніші симптоми астигматизму. Для корекції зору та зняття симптомів використовують окуляри та контактні лінзи.

Як проявляється астигматизм в людини?

Зазвичай рогівка має округлу форму та рівні діаметри. Рогівка у хворих на астигматизм не округлена, вона має яйцеподібну форму. Зміна форми рогівки призводить до помилки рефракції. Так, світло, що потрапляє на неї, не фокусуватиметься в одному місці на сітківці, а хворий побачить подвійне зображення.

Багато хто має астигматизм незначної міри розвитку, тому не помічають нічого незвичайного. Однак пацієнти з високим ступенем вираженості астигматизму бачать навколишні предмети розмитими, спотвореними або затемненими.

Ознаками захворювання  є затуманений чи спотворений зір на всіх відстанях, напруга очей, косоокість. Також симптомами астигматизму є поганий зір в нічний час, роздратування очей, головний біль, біль навколо очей та подвоєння предметів.

Симптоми астигматизму можуть відрізнятись у різних людей. Іноді може бути ніяких симптомів взагалі. Якщо у вас спостерігається один або кілька симптомів, краще звернутися до офтальмолога.

Чому важливо вчасно діагностувати астигматиз?

Несвоєчасна діагностика та пізня корекція астигматизму може призвести до розвитку лінивого ока у майбутньому. Тому рання діагностика дуже важлива.

Хоча багато людей народжуються з астигматизмом, у них немає проблем із зором через низький рівень виразності патології. Дуже важливо діагностувати астигматизм у дітей у ранньому віці, щоб дати їм можливість повноцінно жити вчасно скоригувавши зір.

Для діагностики астигматизму проводять повний огляд зорової системи, щоб підібрати необхідний метод лікування з врахуванням усіх особливостей зорової системи пацієнта.